SİTE KURALLARIMIZ

Site Kuralları

  • 1) Genel ahlaka aykırı nick, avatar, imza ve      yazışma yapanların mesajları/imzaları/avatarları ilk etapta düzenlenecek      ve üye uyarılacak; ikinci seferde ise üyeye haber verilmeksizin üyelik      bilgileri askıya alınacak veya silinecektir.2) Atılan mesajlara gereksiz cevap veren, konuyu dağıtan,      “cıvıklaştıran” ve ortamı seviyesizleştiren üyelerin mesajları      silinecek ve uyarılacaklardır. Belirli bir uyarı seviyesine ulaşan      üyelerin üyelikleri otomatik olarak askıya alınır veya silinir.      Yöneticiler, bunun tekrarlanması halinde uyarının en üst seviyeye      ulaşmasını beklemeden üyenin kaydını forumdan silebilir.3) Küfür, hakaret, tehdit, sataşma, aşağılama, kişi hak ve özgürlüklerine      saygısız içeriğe sahip mesajlar göndermek yasaktır. Yöneticiler tarafından      görülen bu tip mesajlar haber verilmeksizin silinecek ve mesajı atanlar      uyarılacaktır. Bu tür mesajlara yine aynı şekilde karşılık vermek de suç      unsuru olup, kesinlikle yasaktır.

    4) CRACK, WAREZ, PORNO, HACKING olarak tabir edile gelen içeriğe sahip      mesajların atılması yasaktır. Bu tür içeriklere sahip olan mesajlar haber      verilmeden derhal silinecektir.

    5) Sitemiz, kategorilere ve alt kategorilere ayrılmıştır. İçeriğine göre,      bu kategori ve alt kategorilerden uygun olanına mesajınızı      gönderebilirsiniz. Eğer aynı mesaj aynı bölüme birden fazla gönderilir      veya aynı mesajın birden fazla kategoriye gönderildiği belirlenirse ilgili      mesajdan sadece bir tane kalana kadar diğer mesajlar haber verilmeksizin      silinecektir.
    6) Her mesajın içeriğinden, sadece ve sadece yazarı sorumludur. Mesaj      içeriklerinden dolayı www.yazarız.com Site Sahibi, Yöneticileri ve Moderatörleri sorumlu tutulamaz.

7) İmzalarda forumda okumayı engelleyebilecek her türlü içerik haber verilmeksizin silinecektir.

8) Yazar Olarak Kayıt esnasında sizden bazı bilgiler istenecektir. Bu bilgiler sadece. Yazarların gerçek kimliklerini dogrulama için gerekli olup 3.kişlerle asla paylaşılmayacak sadece gerektiği taktirde  kanun güvenlik güçleri ve mahkemeleri için verilecektir.

9) Kaba, hakaret içeren, yanlış, sıkıcı, tehdit içeren, diğer kullanıcıların kişilik haklarını ihlal edici, cinsel öğeler içeren, TC yasalarını çiğneyen mesajlardan lütfen kaçınınız. sitemize  telif haklarına muhalif materyal göndermeyiniz.

10) Eğitim/paylaşım  amaçlı bir forum olduğumuz için gönderilen öğelerin bu içeriğe ait olmasına özen gösterin. İçeriğe uygun bulunmayan mesajlar forum yöneticileri tarafından haber verilmeksizin silinecektir.

11) Foruma mesaj gönderirken, boş mesaj göndermek, konuyla alakası olmayan mesaj göndermek, “+1, bence de, güzel,” gibi belli bir amacı, paylaşımı olmayan mesaj göndermek, alt alta aynı içerikli veya ayrı içerikli mesaj atmak flood olduğu için yasaktır. Aklınıza sonradan bir şey gelirse postunuzun altında cevap yoksa önceki mesajınızda DÜZENLE butonuna tıklayarak o mesajına ekleme yapınız. Flood içerikli mesajlar silinir. Tekrarı halinde kullanıcıda art niyet tespit edilirse forumdan uzaklaştırılır.

12) Topluluklar, diller ve inançlar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz. (Örneğin: Irk ve Din.)

13) Öldürücü, kesici, patlayıcı, yaralayıcı her türlü silah vb aletlerle; uyuşturucu, bağımlılık yaratıcı her türlü maddeyle ve içki, alkollü içecek satışı ile ilgili topik açmak, mesaj yazmak yasaktır.

14) Yorum amacı taşımayan salt propaganda içerikli parti ve siyaset yazıları, resimleri, avatarları ve bunu temsıl eden nick (rumuz) vb. yasaktır.!

15) Her türlü taciz edici, amaç dışı yazı yasaktır.

16) Kişisel (Kredi kartı) bilgileri vermek, özel mesajla dağıtmak yasaktır.

17) Forum üyeliğini istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Üyeliğinizi iptal ettiğinizde size ait kişisel bilgiler tarafımızdan silinecektir. Üyeliğinizi iptal ettirmek için forum yönetimine özel mesaj servisinden başvurmalısınız

18) Mevcut kurallar önceden haber vermeksizin, site yönetimi tarafından eklenebilir, değiştirilebilir ve düzenlenebilir…

19)  Sitemiz bilgi paylaşımı sağlamak için kurulmuştur. Bu foruma sadece bilgi alıp gitmek için gelinmez. Yorum yapanların Yazarlarımız ile düşünce paylaşım yapması gerekir.

20) Forumu kullananlar www.yazariz.com  tüm kuralları kabul etmiş sayılırlar.